August 2013

Ursula Poznanski|Erebos

30. august 2013 at 18:43 | Violette de La Fountaine |  Reviews

Jméno knihy: Erebos
Jméno originálu: Erebos
Autor: Ursula Poznanski
Stran: 319
Nakladatel: Fragment
Obálka:


Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla?

Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Vstup,

nebo se vrať.

Toto je Erebos.


se přiznat, že jsem si nejdřív o téhle knize nemyslela nic moc převratného, ale když jsem ji viděla v knihkupectví zaujala mě. Počítačový hry, to není nic pro mě, říkala jsem si, ale naprosto jsem se zmýlila. Tahle kniha byla skvělá. Naprosto dokonalá. Moc mile mě překvapila.

(může obsahovat spoilery)

O ději
Kniha je vlastně o počítačové hře jménem Erebos. Původně se mi opravdu zdálo, že to nebude nic pro mě, jelikož já počítačové hry moc nemusím, ale tato kniha mne mile překvapila. Konečně zase něco, co mě do sebe vtáhlo, zaujalo a nadchlo.
Příběh se odehrává v Londýně, což je jedině pod navíc, na škole, kam chodí Nick Dunmore, kluk s dlouhými vlasy, který rád hraje basketbal. Pak se ale začne dít něco divného. Nickův kamarád Colin několikrát nepřijde na trénink, baví se s kluky které předtím nesnášel, zdá se ospalý, mimo, Nicka si nevšímá a potom dokonce několikrát vynechá školu. Stejně jako pár ostatních žáků, kteří se začínají chovat divně...
Nick si všimne, že se po škole začnou rozdávat nějaké černé balíčky. Nikdo o tom nemluví, což je zvláštní. Nickovi to vrtá hlavou a chce to odhalit, až potom dá jemu jedna jeho spolužačka taky takový balíček a zapřísahá ho, že o tom nesmí s nikým mluvit.
Nick čeká, že to bude nějaká pirátská kopie filmu, nebo muziky, ale splete se. Je to hra.
Nejprve mu trochu přijde zvláštní, že hra zná jeho pravé jméno a vyžaduje po něm plnění přísných pravidel, ale souhlasí. A ta hra ho naprosto vtáhne. Aby se dostával do dalších úrovní posel se žlutýma očima mu dává úkoly. Ty ale nemá plnit ve hře...

Váhá, ale nakonec se přece jen zeptá.
"To znamená, že ten úkol mám splnit v Londýně? Ve skutečnosti?"
"Přesně tak. Ať už 'realita' znamená cokoli."

Úkoly které dostává má Nick plnit ve skutečném světě.
Hra ho pohltí a on plní vše, co mu posel řekne, až jednou dostane úkol ke svému učiteli, který se o Erebos zajímá.Zatím toho moc neví ale přijde mu to nebezpečné a to se Erebosu nelíbí... jeho úkol je nasypat mu do pití celou lahvičku prášků, které, jak zjistí, mohou ve velkém množství způsobit smrt.
Svůj úkol nesplní a je z Erebosu vyloučen. Snaží se ho znovu nainstalovat, restartovat počítač, ale nejde to. Měl pouze jednu šanci.
To co se v Erebosu děje ale není normální. Z dětí, které ho hrají se pomalu stávají zbraně a Nickovi dochází, že Erebos má svůj účel a to účel pomstít se.
Spolu se svou kamarádkou Emily, do které je zamilovaný se rozhodnou, že Erebos zastaví, ale čeká je ještě hodně překážek, aby přišli na to, co je skutečně pravda.
Kniha se mi moc líbila jak po dějové stránce tak po stylu psaní. Postavy byly přirozené, zajímavé a dobře vymyšlené. Celý příběh má neskutečný spád a stále se v něm něco děje. Normální svět je psaný v minulém čase, ale když Nick se svou postavou- Sariusem, hraje Erebos je to v čase přítomném.
Dokonalý příběh o hře, která si své hráče naprosto podmaní a ovládne. Opravdu tleskám autorce, že se jí něco takového povedlo. Kniha mě chvílemi děsila, měla jsem strach, ale stále jsem musela číst. Byla napínavá, psaná do detailů, skvěle promyšlená a rozhodně mě nenudila. Tomuhle říkám opravdový thriller.

Postavy
Nick je zajímavý. Celkem jsem si ho oblíbila, ale když hrál Erebos, lezl mi na nervy, jak měl úplně vymytý mozek. Naštěstí se vzpamatoval. Jinak se mi líbilo, že to byl vcelku hodný kluk.
Jamie, Nickův kamarád, tak toho jsem si oblíbila hodně. Ačkoli za to, že chtěl všem pomoct zaplatil, bylo to od něj skvělé. Byl to takový kluk, který riskuje pro dobro ostatních.
Emily, o té jsem se toho vlastně moc nedozvěděla, ale byla to rozhodně zajímavá osobnost.

Obálka
Tak se mi moc líbí. Je zajímavá a viděla jsem víc jejích zpracování, každopádně je hezká.

Ke konci
Kniha končí pro čtenáře zcela uspokojivě a je i docela škoda, že nemá pokračování, ačkoli tím by asi vyprchalo to kouzlo :)

Mé hodnocení
Kniha mě jen a jen mile překvapila. Zrovna tady platí: nesuď knihu podle obalu. (A někdy ani podle anotace :D) Dokonalé dílo, proto si zaslouží to nejlepší hodnocení a já jsem ráda, že jsem zase našla knihu, které můžu s klidem a zásluhou dát pět hvězdiček.


Slova nakonec
I když vás neberou počítačové hry, jako mě, tahle kniha je skvělá. Všem ji můžu jen velimi vřele doporučit!
Tajemství, pravidla, adrenalin, nebezpečí, závislost, trest... Erebos.


Aprilynne Pikeová|Křídla

28. august 2013 at 13:40 | Violette de La Fountaine |  Reviews

Jméno knihy: Křídla
Jméno originálu: Wings
Autor: Aprilynne Pikeová
Stran: 294
Nakladatel: Fortuna Teen
Obálka:


Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt…

pravdu řekla, mám dojem, že tohle byl trochu krok vedle. Na knihu mě nalákala hlavně pochvala od Stephenie Mayerové a obálka. Tedy, od této knihy jsem čekala něco trochu jiného. Docela dost jsem o ní slyšela, myslela jsem, že se mi to zalíbí, že to bud něco pro mě, ale ne. Řekla bych, že jsem z téhle knížky totálně vyčerpaná a potřebuju to nějak vybít, takže mě omluvte, ale v téhle recenzi asi budou spoilery.

(může obsahovat spoilery)

O ději
Kniha je o Laurel, které je patnáct a jde poprvé do školy, protože se předtím učila doma. To je taková první zvláštnost, řekla bych. Kdo by nechal svou dceru, do patnácti, aby se učila doma? Ale tak dobře, to mi ani tak nevadilo. Každopádně tam poznává Davida, který jí hned první den osloví a chová se k ní mile. Pak se ale začnou dít podivné věci. Laurel se na zádech mezi lopatkami udělá bulka, která se stále zvětšuje a jednoho rána se prostě probudí s květinou tvaru křídel na zádech (která vyrostla z toho původně malého pupínku).
Jediný komu to řekne je David a tak spolu začnou ty křídla zkoumat a tak podobně, potom zjišťují, že vyrůstají Laurel ze zad a jsou něco jako její součást. Jinak Laurel se se svými rodiči přestěhovala, protože chtěli koupit knihkupectví, ale když se ještě jednou na svůj pozemek vrátili, potkala tam kluka Tamaniho, který jí řekl, že je florela a něco takového a Laurel utekla. Každopádně k němu vzplanula, stále na něj myslela, přitom ale stále byla s Davidem a nechala se od něj několikrát políbit.
V knize se toho vlastně ani moc neděje, až potom Laurel přebíhá od Tamaniho k Davidovi, ke každému něco cítí, ale vůbec jí není blbý chvíli objímat toho a potom zase toho.
Do toho se dozvídá, že musí svůj pozemek zachránit, protože když ho někdo koupí, všichni budou v nebezpečí, protože na jejich zahradě je nějaká brána do Avalonu, kde žijí všechny florely a nějaká královna. Pak se tam přimísí nějaký příběh o králi Artušovi a já tomu přestala už naprosto rozumět.
A ještě něco, vůbec nechápu, jak tam někdo mohl napsat příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story , cože?! Kde je v téhle knížce thriller nebo dokonce nedej bože horror?! Ne, tohle já nepochopím. Mě se spíš zdá, že tahle je pro věkové rozhraní od 10 let maximálně po třináct. Výš rozhodně ne.
Než jsem tu knihu přečetla, myslela jsem, že zešedivím.

Postavy
Laurel... ta je podle mě prostě strašně sobecká. Vůbec nemyslí na oststaní. A potom je tu další zvláštnost. Nechápu, jak se z holky, která se nejdřív bojí injekční stříkačky může nakonec stát superhrdinka, která střílí trolly do ramene? Ach jo. Laurel jsem si prostě vůbec neoblíbila a jednosuše mi pouze pila krev.
David, no, toho jsem měla celkem ráda, ale trochu mi vadilo, jak byl pořád do Laurel naprosto zamilovaný a nechal se sebou jednat jako s hadrem. Jakoby mu nevadilo, jak se chová.
Tamani, na toho radši ani nemám názor.
Prostě mi přijde, že mají být ty postavy všechny vyumělkovaný, ale za následek tomu přijde, že to všechno působí hrozně nepřirozeně.

Obálka
Konečně nějaké pozitivum! Obálka je podle mě moc hezká.

Ke konci
(Orovský spoiler) Kniha končí tak, že Laurel, která políbí v autě svého Davida a slíbí mu, že se k němu vrátí, zajde ještě do lesa, za svým Tamanim a tam nakonec políbí i jeho, protože ji k němu něco moc táhne. Jaký úžasný milostný trojúhelník! Opravdu! Nemůžu uvěřit svým vlastním očím. (Konec spoileru) Konec se mi prostě taky nelíbil. Tečka.

Mé hodnocení
Nevím, možná jsem moc přísná, ale tahle kniha mě prostě hluboce zklamala. Nevím, jestli Stephenie Mayerová vůbec knihu četla, když na ni dávala svá pochvalná slova, ale podle mě je to prostě příběh spíš pro děti a rozhodně to není horror o můj bože. Námět by byl zajímavý, ale mě se nelíbil ani moc styl, jakým autorka psala. Líbilo by se mi, kdyby to bylo víc popsané do detailů, příběh víc rozvinutý, postavy ne tak předvídatelné a umělé. Kniha je pro mne zklamáním a tuhle recenzi píšu chvíli po jejím dočtení, možná proto jsem stále plná emocí, tak mne prosím omluvte. Rozhodně tímhle nechci někoho urazit, někomu se to mohlo líbit, ale podle mě to byla asi ztráta času a další díl si kupovat nehodlám. Proto knize dávám dvě hvězdičky za obálku a nápad. To je vše co mohu hodnotit kladně.


Slova nakonec
Zklamání. To je všechno co k tomu můžu říct. Někomu se to líbí, ale pro mě to není zrovna šálek kávy. Čekala jsem víc.


Lauren Oliver|Chvíle před koncem

27. august 2013 at 11:08 | Violette de La Fountaine |  Reviews

Jméno knihy: Chvíle před kncem
Jméno originálu: Before I fall
Autor: Lauren Oliver
Stan: 378
Nakladatel: Cooboo
Obálka:


od Lauren Oliver jsem si původně vůbec nechtěla koupit, jelikož už název sám zní dost melancholicky a depresivně. Když jsem ale knihu viděla v knihkupectví, neodolala jsem a musela jsem ji koupit.

(může obsahovat spoilery)

O ději
Kniha je o dívce jménem Sam, která zemře při autonehodě, když jede s kamarádkami z mejdanu. Pak se ale stane něco zvláštního. Ten den se jí opakuje stále dokonala a znovu a znovu. Dá se říct, že uvázne v časové smyčce.
Nikdo si nepamatuje nic z toho předchozího dne, jen Sam, která tomu nejdřív vůbec nechce uvěřit. Kniha má jen 7 kapitol a každá představuje jeden den, který se Sam stále opakuje.
Chvílemi je to trochu nudné, vlastně je to jen o jednom jediném dni a ty rozdíly nejsou až tak velké. Každopádně se Sam začne snažit přijít na to, proč se to děje a co musí udělat.
Na knihu jsem všude syšela nadšené ohlasy a podobně, ale mě se tedy moc nelíbila. Byl to zajímavý námět, ale mě to prostě nějak nechytlo.

Postavy
O Sam jsem si na začátku nemyslela zrovna něco dobrého. Zdála se mi jako hrozná mrcha a namyšlená holka, ale průběhem knihy se změnila a právě ta její změna se mi moc líbila.
Lindsay jsem neměla moc ráda, zdála se mi docela zlá, jednoduše ji, ani Ally a Elody jsem mo ráda neměla, ale zase tak moc mi nevadily.
Něco jiného byl Rob, který mi opravdu lezl na nervy nejen svým chováním ale i tím, jak byl povýšený.
Kenta jsem měla ráda už od začátku a někdy jsem upřímně nechápala, jak může mít Sam ještě rád po tom všem, co mu dělá.

Obálka
Se mi hrozně líbí. Je krásná. Možná i kvůli ní jsem se rozhodla tuhle knihu koupit.

Ke konci
Kniha končí vlastně špatně a má zase otevřená konec (poznáváme Lauren Oliver), ale já musím říct, že mě ten konec nezasáhl. Nebylo mi to vlastně ani moc líto a rozhodně jsem nebrečela jako u Deliria (tak kniha se mi od Lauren líbí rozhodně víc.) Do téhle knihy jsem se prostě tak nějak nedostala.

Mé hodnocení
Kniha nebyla vyloženě špatná, ale mě moc nezaujala. Do čtení jsem se občas musela nutit a přistihovala se, jak přeskakuju řádky. Chvílemi mě to nudilo. Asi jsem prostě čekala něco víc, když jsem všude četla samé nadšené ohlasy... prostě mě to trochu zklamalo. Proto dávám tři a půl hvězdičky.


Slova nakonec
Knihu si přečtěte, jestli na to máte nervy, já nevím, ale po druhé už bych ji asi číst nezačala, ačkoli je plno lidí, kterým se takovýto styl líbí, ale každý máme jiné chutě. Dle mého to byl ale trochu slabší kousek oproti například Laureninu Deliriu, které bylo naprosto dokonalé a předčilo mé očekávání.____________________________________________________________________________________________________________


Recenze na Delirium

Avery Williamsová|Alchymie věčnosti

24. august 2013 at 19:36 | Violette de La Fountaine |  Reviews

Jméno knihy: Alchymie věčnosti
Jméno originálu: The alchemy of forever
Autor: Avery Williamsová
Díl: první
Stran: 256
Nakladatel: CooBoo
Obálka:


Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu - životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Serafina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…

od Avery Williams mám opravdu ráda. Byla originální a zajímavá a rozhodně nelituju, že jsem si ji koupila. Líbil se mi styl jakým byla kniha napsaná a i jsem se do ní dokázala vžít.

(může obsahovat spoilery)

O ději
Kniha je o Serafině, která je nesmrtelná. Její přítel Cyrus vynalezl alchymistickou metodu, která umožňuje střídat těla a Serafina byla první, koho proměnil. Ale postupem času se Serafina, ač může mít těl, kolik chce, rozhodne, že chce zemřít. Nechává si tělo, co zrovna má, co nejdéle to jde, aby bylo co nejvíc zničené a nakonec z obřadu, kde má získat nové tělo uteče s vědomím, že tenhle den bude její poslední. Uteče od Cyruse, svého stvořitele a ostatních nesmrtelných. Do cesty se jí ale připlete Kiley, dívka, která měla nehodu v autě a pravděpodobně by umřela, ale Serafina si vezme její tělo, v tu chvíli je pud silnější než cokoli jiného.
Náhle se Serafina ocitá v životě úplně neznámé dívky, o které nic neví, ale musí předstírat pravý opak. A najednou už nechce zemřít. A je tu taky Noah, Kileynin kamarád, ke kterému Serafina začne cítit něco, co už dlouho necítila. Avšak Cyrus nechce nic nechat jen tak a vydává se Serafinu najít. Dokáže Serafina uchránit to křehké, co si dokázala vybudovat a život, který se jí líbí a má pocit, jakoby byla někdo jiný? Dokáže Cyrusovi uniknout?
Já myslím, že to bylo rozhodně moc zajímavé. Líbilo se mi to a kniha se četla jako po másle. Ale byla trošku slabší co se týkalo některých postav a na mě moc krátká. Přečetla jsem ji za jeden den a možná by bylo dobré, kdyby byla trošku delší, ale jinak si nemohu stěžovat.

Postavy
Serafinu, neboli Kailey, mám docela ráda. Je to typ postavy, ke které je těžší proniknout, ale já si ji hodně oblíbila. Naprosto jsem chápala, co chtěla udělat.
Noah, ten mi byl hned sympatický. Ačkoli v knize nebylo moc prostoru, aby se úplně rozvinul a já si ho nějak víc zamilovala :)
A Cyrus? Ten mi trochu vadí. No dobře, tak hodně mi vadí. Docela mě štve, že stále nechce dár Serafině pokoj. No co už, masí tam přece být nějaká akce :D

Obálka
se mi líbí, ačkoli se mi nejdřív zdála trochu zvláštní. Stačila chvíle a zvykla jsem si na ni, podle mě je pěkná :)

Ke konci
Kniha končí šíleně! Jak mi to mohla autorka udělat?! Vůbec nevím co se stalo. Já potřebuju další díl! to byla má první reakce po dočtení. Rozhodně si další knihu hodlám koupit a stále čekám, kdy Nejistý zítřek (druhý díl) konečně vyjde :)

Mé hodnocení
kniha byla dobrá, ale na můj vkus trochu moc krátká. Byla to taková, trochu jednohubka, ale dávám jí zasloužené čtyři hvězdičky.


Slova nakonec
Kniha je zajímavá a rozhodně se mi líbila. Doporučuji.


Mary Lindseyová|Střípky duší

14. august 2013 at 19:42 | Violette de La Fountaine |  Reviews

Jméno knihy: Střípky duší
Jméno originálu: Shattered Souls
Autor: Mary Lindseyová
Díl: první
Stran: 304
Nakladatel: CooBoo
Obálka:


Lenzi slyší hlasy a má vize - vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci - dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí - člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim - a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak nebo Alden, život nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…

od Mary Lindseyové jsem si opravdu zamilovala. Je to jedna z těch knih, které vás uchvátí, vtáhnou do sebe a máte pocit, že jste v nich. Dokonale jsem se vcítila do postav a cítila s nimi. S touhle knihou jsem zažila něco, co se mi stává jen u málokteré. Kdo ji koupí, rozhodně neprohloupí.

(Může obsahovat spoilery)

O ději
Kniha je o Lenzi, která slyší v hlavě hlasy a má vize a sama si o sobě myslí, že je blázen. Jediný, kdo jí rozumí je její přítel- Zak, který ji miluje a ona je ráda, že někoho takového má. Pak se ale stane něco zvláštního. Lenzi vyhledá podivný kluk Alden a řekne jí, že hlasy které slyší nejsou jen výplod její fantazie... Lenzi mu nejdřív nechce nic věřit, ale potom pochopí, že by to mohla být pravda a že je vše jinak, než se zdálo.
Upřímně, moc se mi líbil námět knihy, je to přinejměnším velmi zajímavé. V knize se Lenzi dozvídá, že žila plno minulích životů a v inkarnacích se vracela zpět. Tentokrát se ale zpozdila a vše zapomněla.
Kniha je srhující a Lenzi v ní objevuje i spolu s Aldenem, ke kterému si pomalu nachází cestu, svou minulost a musí čelit realitě. Skutečnosti, že je jí na blízku zbloudila duše, která ji chce zničit.
Mě kniha naprosto uchvátila, rozhodně je to skvělý příběh a moc se mi líbí autorčin styl psaní.

Postavy
Lenzi jsem si oblíbila. Byla mi sympatická už od začátku, je to takový outsaider, její povaha je trochu komplikovaná, ale snadno ji začnete mít rádi. Občas to měla vážně těžké a dokázala mě i pořádně naštvat, ale rozhodně ji mám ráda.
Alden, ten mě na začátku trochu děsil, ale nakonec se z něj vyklubal skvělý kluk, kterého si člověk rychle zamiluje. V ničem mi nevadil, ačkoli byl občas až moc obětavý a pořád nabízel svojí pomoc, ale kdo by si něco takového nepřál? Jaka normální holka, by nebyla šťastná, že jí kluk takhle obskakuje? :D
Zak... nevím, na toho jsem měla rozporuplné názory, v něčem mi byl hodně sympatický, ale v něčem jsem si prostě říkala jen: To je ale pitomec! Občas se tak teda vážně choval a Lenzi si dle mého ani nezasloužil, ačkoli byl hodný, že se o ni tak hezky staral a každý má přece špatné dny, že? Zak je pro mě prostě zajímavá a trochu záhadná postava, na kterou je těžké si udělat jen jeden názor.

Obálka
Obálka, tak ta se mi vážně hrozně moc líbí. Je krásná.

Ke konci
Konec končí pohádkově, ale mě se líbil. Bylo to pěkné a já byla šťastná, že to nakonec dopadlo, jak to dopadlo. Rozhodně si chci koupit další díl a moc se na něj těším.

Mé hodnocení
kniha se mi opravdu hodně líbila, takže bez nějakého většího rozhodování dávám pět hvězdiček.


Slova nakonec
rozhodně doporučuju k přečtení. Je to moc pěkný příběh a já ho celý prožila s hrdinkou. Kniha mě do sebe vtáhla a já měla pocit, jakobych byla její součástí. Zkráceně je to prostě skvělá kniha.

Beth Revisová|Loď mezi hvězdami

13. august 2013 at 9:06 | Violette de La Fountaine |  Revcenze

Jméno knihy: Loď mezi hvězdami
Jméno originálu: Across the univers
Autor: Beth Revisová
Díl: první
Stran: 360
Nakladatel: CooBoo
Obálka:


Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.

Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání.

vesmír od Beth Revisové jsem si zamilovala od první stránky, kterou jsem začala číst. Je to dokonale a kvalitně napsané a Beth Revisová rozhodně nepíše béčkové knihy. Je to úžasně promyšlené a čtivé. Jednoduše naprosto dokonalá série.

(může obsahovat spoilery)

O ději
Celý příběh se odehrává na vesmírné lodu Universum. Amy, se nechala spolu se svými rodiči zmrazit a čekala, až se za 300 le probere na nové planetě, ale stalo se něco nemyslitelného. Probrala se o 50 let dříve. Všichni na lodi Universum vypadají stejně, zato Amy je úplně jiná, zrzvé vlasy, světle bílá pleť... a pro pár lidi představuje problém.
Už po svém rozmrazení poznává Syna, budoucího velitele lodi, on jediný ji neodsuzuje a stará se o ni. Pak se ale dozvídají krutou pravdu. Někdo v kryo komorách rozmrazuje lidi a bez pomoci ostatních umírají zamření v boxech. Dalšína řadě mohou klidně být Amyini rodiče.
Oba dva se Synem se vydávají po pátrání na lodi, která skrývá ještě hodně překvapivých záhad.
Příběh mě opravdu uchvátil, je to záhadné a napínavé.
Ve vyprávění se střídá Amy a Syn a příběhy původně dvou úplně odlišných a neznhámých lidí se vzájemně propletou.
Autorka píše skvěle a moc dobře se to čte, knihu jsem přečetla bez mrknutí oka a byla k ní připoutaná až do posledního řádku. Je to plné překvapení a zvratů.

Postavy
Amy je... no zajímavá. V něčem ji chápu, ale v něčem mě taky pěkně štvala :D Hlavně to ale měla pěkně těžký, musím říct, že bych něchtěla být na jejím místě.
Pak je tu Syn, kterého jsem si opravdu zamilovala. Podle mě je prostě dokonalej. Ačkoli někdy mu to moc nevyjde, mám ho vážně ráda a v průběhu celé série jsem si ho opravdu moc, moc, moc oblíbila :)

Obálka
Je dokonalá! Bezvýhradně dokonalá! Nevím, ale myslím, že se musí prostě líbit každému, mě teda hrozně. Je vážně krásná a když jsem knihu viděla poprvé, nedokázala jsem od ní odtrhnout oči. Je to přímo pastva pro oči.

Ke konci
konec je velmi překvapivý, to musím říct, ale zároveň mě navnadil na další knihu :D

Mé hodnocení
Dokonalost, dokonalost, dokonalost. Jinak to vyjádřit nejde, proto se asi nedivíte že dávám pět hvězdiček :)

Slova nakonec
Všem miovníkům vesmíru, ale i fanasy romantiských příběhů a zamotaných záhad mohu knihu jen vřele doporučit!


Tahereh Mafi|Jsem roztříštěná

10. august 2013 at 19:48 | Violette de La Fountaine |  Reviews

Jméno knihy: Jsem roztříštěná
Jméno z originálu: Shatter me
Autor: Tahereh Mafi
Typ knihy: dystopická trilogie
Díl: první
Stran: 288
Nakladatel: CooBoo
Obálka:


Jsem prokletá.
MÁM DAR.
Jsem zrůda.
JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící.
MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.
Jsem jejich zbraň.
BUDU SE BRÁNIT!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
TUHLE KNIHU NEBUDETE MOCI ODLOŽIT!

je tatálně úžasná. Od první chvíle mě do sebe vtáhla a naprosto mě uchvátila. Série od Tahereh Mafi zatím vypadá opravdu velice slibně a námět se mi vážně líbí. Je to jedna z dalších knih od CooBoo, já osobně tohle nakladatelství úplně zbožňuju. O knize jsem už předtím několikrát slyšela, tak jsem si ji koupila a nezklamala mě, je to strhující příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout, já tuto knížku přečetla za jeden den.

(Obsahuje spoilery)

O ději
Když bych začala nejdřív bych ráda řekla něco k ději a prostředí ve kterém se kniha odehrává a to asi jen to, že mě to totálně nadchlo. Kniha je čtivá a napínavá a vážně jsem ji nemohla vůbec odložit. Příběh začíná, je to vlastně něco jako vězení, kam Juliette dali, protože když se tahle na pohled normální dívka někoho dotkne, vysaje z něj energii a prostě ho zabije.
Moc se mi líbí, jak autorka píše stylem, že některé řádky jsou přeškrtnuté, vážně mě to bavilo. Obecně styl autorčina psaní je moc dobrý a tuhle autorku jsem si moc zalíbila.
V Jsem roztříštěná se Juliette dostane do rukou Obnovy, která chce začít ovládat celou zemi, která je na pokraji kolapsu, jelikož dochází potraviny a podobně... Chtějí ji využít jako mučící nástroj svých zajatců, ale to se Juliette rozhodně nelíbí.
Ve svém vězení poznává Adama, kterého zná z minulosti, ale zdá se, že on si ji nepamatuje. Oba dva se sblíží, ale pak se ukáže, že je Adam voják a být s Juliette v cele a bavit se s ní, to byl jeho úkol. Pro Juliette je to šok, ale nic není tak, jak se jí na první pohled zdá.
Kniha je strhující a moc dobře promyšlená.

Postavy
Juliette-hlavní hrdinku, jsem si moc oblíbila a musím říct, že mi v ničem nevadila, jakože já jsem většinou docela dost náročná na hlavní postavy :) Ale v téhle ale nevidím žádnou chybu a moc se mi zalíbila.
Pak je tady Adam, tak do toho jsem se přímo zamilovala. Rozhodně je to jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize. Spolu s Juliette tvoří přímo roztomilý pár, opravdu jsem si ho hodně oblíbila.
A nakonec, Werner... kdo jste knihu četli, nevím, jaký na něj názor máte vy, ale podle mě je to prostě psychopat.


Obálka
Opravdu hodně se mi líbí kůbůlínská obálka, mile mě překvapila a ryche jsem si na ni zvykla zamilovala si ji :)
Oceňuji nápad, je moc hezká.

Ke konci
Kniha končí tak, že už se vážně těším na další díl, který si chci rozhdně koupit! Zdá se mi, že kniha končí vlastně příslibem, že příště bude Juliette na boj připravená.


Mé hodnocení
Knize dávám pět hvězdiček z pěti, jelikož v ní nevidím žádnou chybu :)


Slova nakonec:
Kdo nečetl, rozhodně doporučuji, kniha vás do sebe vtáhne a nebudete se od ní schopni odtrhnout :)