July 2013

Lauren Oliver|Rekviem

13. july 2013 at 14:59 | Violette de La Fountaine |  Reviews


Jméno knihy: Rekviem
Jméno z originálu: Requiem
Autor: Lauren Oliver
Typ knihy: dystopická trilogie
Díl: třetí, poslední
Stran: 328
Nakladatel: CooBoo
Obálka:

Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila…

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?

je poslední díl distopické trilogie od Lauren Oliver. Já osobně mám tuto autorku velice ráda, Delirium i Pandemonium (přdešlé díly) jsem přečetla jedním dechem, ostatně jako i Rekviem, ale musím přiznat, že tato kniha mě trochu zklamala. Mám ale dojem, že ani Pandemonium, ani Rekviem už prostě nemohlo překonat první Delirium, ta kniha byla prostě tak dobrá, že další díly už nemohly být lepší.

(Obsahuje spoilery)
V tomto posledním díle je kniha vyprávěná z pohledu Leny a Hany. Hana je už vyléčená, ale její léčba nezabírá úplně tak, jak by měla. Musím říct, že vyprávění Hany mě bavilo o něco víc než vyprávění Leny. Lena měla pořád jen tu svou Divočinu a musela řešit milostný trojúhelník mezi Julianem a Alexem a tím se dostáváme k Alexovi.
Ukázalo se, že Alex není mrtvý, ale mezitím, co byl pryč, Lena se dala dohromady s Julianem. Popravdě, já nikdy neměla Juliana ráda jako Alexe, ale to už bude asi věc názorů.
Alex se ale v Rekviem choval jinak. Změnil se, ale to i Lena. Stejně jsem mu pořád potají fandila. Jejich vztah se hodně zhoršil a odcizili se, ale ukázalo se, že Alex to dělal jen proto, že Lenu stále miloval a chtěl, aby byla šťastná.

Rekviem má opět otevřený konec, autorka se v nich zjevně vyžívá. Je škoda, že Rekviem je poslední díl, celá tato trilogie neskončila úplně tak, jak jsem si představovala, ale musím říci, že mě ani úplně nezklamala.
Proto knize dávám 4 hvězdičky z pěti.


Slova nakonec
Kdo nečetl, rozhodně doporučuju, ale připravte se, že budete chvilkami i brečet (alespoň já brečela).


_________________________________________________________________________________________________


Recenze na Chvíle před koncem


Recenze na Delirium